نحوه تعویض لاستیک لیفتراک

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک

با لیفتراک ها آشنایی دارید؟ از نحوه تعویض لاستیک لیفتراک اطلاعاتی دارید؟ با ما در مقاله نحوه تعویض لاستیک لیفتراک همراه باشید. نحوه تعویض کردن  لاستیک های ماشین لیفتراک بستگی بسیار زیادی به نوع لاستیک ها دارد. هر دو نوع لاستیک بادی و توپر ماشین لیفتراک باید با فشار به رینگ خود جای بگیرد. نحوه تعویض لاستیک بادی ماشین لیفتراک به نسبت بسیار راحتتر از لاستیک توپر لیفتراک است اما در حالتی بسیار کلی تعویض هر دو مدل لاستیک ماشین نیاز به تخصص و تجربه ی بسیار زیادی دارد.

لاستیک های فابریک لیفتراک نیازی به بچه رینگ ها اصلا ندارند و با کمک تجهیزات  بسیار ویژه ای در داخل رینگ ماشین  لیفتراک قرار گرفته می شوند، این در حالی می باشد که برای تعویض این نوع لاستیک های ماشین در لیفتراک باید برای ثابت کردن لاستیک های خودرو به رینگ از بچه رینگ ها استفاده ی فراوانی شود. بچه رینگ تایر ماشین لیفتراک از جنس فلز به بازار ارائه می شود و محل اتصال لاستیک به رینگ است و به دلیل فشار بسیار زیاد و بیش از حد در این نقطه نیاز به تقویت توسط فلز را دارا است.

برای نحوه تعویض لاستیک لیفتراک باید مراحل زیر را انجام دهید؛ تایرهای ماشین لیفتراک  را به صورت کاملا حرفه ای تعویض نمایید. 

پیشتر بدانید : لاستیک لیفتراک در اصفهان

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک توپر ماشین  توضیح دهید؟

برای تعویض لاستیک های توپر ماشین لیفتراک موظف هستید با کمک جک با سایز و ارتفاعی بسیار مناسب چرخ های لیفتراک را در ارتفاع مناسب قرار بدهید.

بعد از قرار دادن جک با ارتفاعی بسیار مناسب باید به سراغ بلوک ها بروید؛ با قرار دادن بلوک ها در چهار نقطه از دستگاه، حرکت را  در ماشین لیفتراک مسدود نمایید.

در مرحله ی بعدی باید از یک آچار چرخ ضربه ای برای جدا کردن مهره های لاستیک (جلو) ماشین لیفتراک  استفاده نمایید. و در آخر تایرهای را از ماشین لیفتراک جدا سازی نمایید.

در مرحله ی آخر و  پایانی نحوه ی تعویض لاستیک ماشین لیفتراک؛ لاستیک لیفتراک مستعمل را با دستگاه های مخصوص پرس خارج نمایید و لاستیک های نو را با کمک دستگاه های پرس و با فشاری بسیار مناسب جایگزین نمایید. لاستیک های ماشین لیفتراک را با استفاده از پرس تایر حدود 1 اینچ به سمت پایین فشرده خواهند شد، در این حالت بچه رینگ مابین رینگ و لاستیک ماشین لیفتراک قرار گرفته می شود. فشار دادن تایرهای ماشین لیفتراک تا 5000 psi وقت می گیرد.

این تنها یکی از مهمترین دلایلی می باشد که  توصیه نمی شود خودتان لاستیک ها را فشار بدهید. همیشه باید تکنسین لاستیک آموزش دیده را فرا بخواهید تا تایرهای لیفتراک را  فشار دهد.

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک توپر را شرح دهید؟

فرایند نحوه تعویض لاستیک لیفتراک توپر، کاملا شبیه به فرآیند با تایرهای فشاری است. با این تفاوت بسیار مهم که لاستیک های توپر از رینگ های چند تکه با یک حلقه جانبی و حلقه قفل تشکیل شده می باشند. اگر یک چرخ چند تکه را دارا هستید:

  • حلقه کناری را برداشته
  • حلقه قفل را برداشته
  • لاستیک را از رینگ خارج نمایید؛ رینگ ها را به شدت تمیز و بررسی نمایید.

ماشین لیفتراک چیست؟

با نگاهی بسیار دقیق در مقاله نحوه تعویض لاستیک لیفتراک در پیشرفت تکنولوژی صنعتی، پیش برد بهتر کارها و جا به جا کردن وسایلی سنگین این نیاز را برای سایر افراد ایجاد کرده است که به دنبال ابزار و وسایلی بروند که این کار را بسیار آسانتر و بازدهی کارشان را به شدت افزایش دهد. حال این سوال پیش می آید که ماشین لیفتراک چیست؟

 باید بدانید یکی از وسایلی بسیار پر کاربرد برای جا به جایی وسایل بسیار سنگین بوده است که استفاده از لیفتراک می باشد. ماشین  لیفتراک وسیله ای می باشد که دو شاخکی که در جلوی خود  تعبیه شده دارد  از آن برای بالا و پایین بردن وسایلی بسیار بد دست و سنگین  استفاده  ی بسیار زیادی می شود. ماشین لیفتراک از ماشین های بسیار مخصوص برای جا به جایی انواع وسایل سنگین می باشد.

این ماشین کاربردی دارای یک دکل، شاخک و الحاقیات می باشد که با توجه به نوع فعالیت آن ها در انبار کردن بار، حمل ونقل و جا به جایی استفاده می شود. بار مجازی که هر لیفتراک می تواند جا به جا کند توسط کارخانه بر روی آن نوشته خواهد شد.

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک

محل استفاده از ماشین لیفتراک کجا است؟

ماشین لیفتراک ها را بیشتر در انبار هایی بسیار بزرگ  در مکان ها و پروژه های ساختمانی استفاده ی بسیار زیادی می شود. این  وسیله ی بسیار کاربردی در مقایسه با بالابر های قیچی می تواند به راحتی وسایل سنگین تری را  با امنیت بسیار زیاد، بدون خطر واژگونی به هرجایی که مد نظرتان باشد منتقل نماید. راننده گان ماشین لیفتراک باید کاملا از نحوه کار لیفتراک و وزن باری که توانایی حمل کردن را دارد توجه بسیار زیادی داشته باشند به این دلیل که خساراتی که ممکن است وارد شود بسیار سنگین می باشد.

کاربرد اصلی ماشین لیفتراک را بیان کنید؟

استفاده از این ماشین در محل هایی که ساخت و ساز می شود کاربرد بسیار ویژه ای را دارد، به این علت که  این دستگاه به راحتی می تواند مصالح و وسایل ساختمانی را  و به هر جایی که فکرش را می کنید منتقل نماید. ماشین های لیفتراک در انبار نیز در سطوحی بسیار وسیع این توانایی را دارند  وسایل را جا به جا نمایند. شاخک های این ماشین می توانند بالاتر از خود لیفتراک بالا رفته و وسایل را در بالاتربن سطح  ممکن روی وسایل دیگر بگذارند و به آسانی برای بارگیری کامیون ها از این وسیله استفاده می نمایند.

نحوه تعویض لاستیک لیفتراک

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *