عوامل تخریب لاستیک لیفتراک

عوامل تخریب لاستیک لیفتراک

عوامل تخریب لاستیک لیفتراک

عوامل تخریب لاستیک لیفتراک می تواند از تمام شدن تاریخ  انقضای لاستیک لیفتراک، بار هایی بیش از اندازه جابه جا کردن به مدت هایی بسیار طولانی که در روند کار می باشد، کار کردن در انواعی از پروژه ها با لیفتراک در شرایطی بسیار سخت گرمایی و سرمایی، تماس داشتن لاستیک ها با ابزارهایی تیز و برنده بر روی زمین، ناهمواری های موجود در محل کار لیفتراک ها، آلوده بودن کف محل کار لیفتراک با موادی از قبیل: روغن، بنزین، اسید، گازوئیل و مهمترین موردی که باید بگوییم: خرید لاستیک هایی بسیار بی کیفیت می باشد.

رانندگان و مالکان ماشین های لیفتراک باید برای بیشتر و زیاد عمر کردن لاستیک های ماشین لیفتراک به این عوامل تخریب لاستیک لیفتراک که نام بردیم دقت بسیار زیادی را  نمایند تا عمر لاستیک ماشین لیفتراک بسیار زیادتر و بیشتر گردد.  زمانیکه در کنار لاستیک های ماشین لیفتراک، تَرک های عمقی یا سطحی بردارد، باید با کم کردن بار هایی در کاربه طول عمر بیشتر آنها بیافزایم.

دقت نمایید کف محل بارگیری در محل کارها باید بسیار صاف و عاری از پله پله و یا دندانه دندانه ای باشد. در محل و مکانی  که کف آن آغشته به روغن و مواد شیمیایی می باشد؛ بارگیری را متوقف کنید. در صورت مشاهده کردن پله شدن لاستیک ماشین لیفراک سریعتر با تعویض کردن آن باعث از بین رفتن مابقی لاستیک ها نشوید. دقت نمایید تاریخ مصرف لاستیک ماشین لیفتراک نگذشته باشد به این علت که: احتمال پارگی و ترکیدگی بسیار زیادی را دارد.

سعی نمایید در صورت دیدن لنگی لاستیک قبل از تعویض آن رینگ لاستیک را مورد آزمایش های بسیار زیادی قرار دهید. زمانیکه که رینگ لاستیک لیفتراک مشکلی  دارا باشد احتمال اینکه به لاستیک ها آسیب شدیدی بزند بسیار زیاد می باشد.

پیشتر بدانید مقاله عوامل تخریب لاستیک لیفتراک : لاستیک لیفتراک در اصفهان

عوامل تخریب لاستیک لیفتراک

در بین قطعات ماشین لیفتراک ، لاستیک لیفتراک مانند پاشنه آشیل دستگاه است؛ تا زمانی که مشکلی وجود نداشته باشد، شکل دایره ای و گردی را دارا است و بر روزی زمین خیلی روان حرکت می  نماید. لاستیک های ماشین لیفتراک بارها را حمل کرده و جا به جا می کنند. در زیر به عوامل تخریب لاستیک لیفتراک اشاره ای می کنیم:

ترک خوردن و یا شکافتن دیواره تایر یکی از عوامل تخریب لاستیک لیفتراک

یکی از عوامل تخریب لاستیک لیفتراک این می باشد که؛ بیشتر اوقات در لاستیک های فرمان (عقب) لیفتراک این اتفاق خطرناک خواهد افتاد و راه حل پیشنهادی برای این عامل تخریب در لیفتارک استفاده از تایرهای بدون ترد (smooth) می باشد. این ترک های موجود در لاستیک لیفتراک گاهی با ترکیدگی تایرها همراه خواهد شد، این عامل تخریب می تواند ناشی از مشکلات زیر باشد :

سرعت بیش از حد در ماشین لیفتراک، پیمایش مسافت بیش از حد در شرایط کاری به استفاده کردن از نوع لاستیک لیفتراک بسیار  متناسب با نیاز کاری و پروژه ای می باشد. فشار باد بیش از  در لاستیک های لیفتراک باعث و بانی عویض سایز تایر و لاستیک لیفتراک خواهد شد. دمای نامناسب کف (زمین) در شرایط کاری و پروژه های کاری باعث تخریب اصلی لاستیک ها خواهند شد برای پایان دادن به این وضعیت باید اعمال محدودیت دما تا نهایت 60 درجه را کنترل نمایید تا آسیبی بسیار جدی به لاستیک ها را محدود نمایید.

حرارت ناشی از داغ شدن درام ترمز  در ماشین های لیفتراک یکی از مهمترین عوامل خواهد بود درنتیجه برای کنترل این وضعیت  استفاده از درام با ترکیب خاص مواد کم دما در ماشین لیفتراک بسیار ضروری می باشد.

ساییدگی ناهماهنگ در آج تایر لاستیک لیفتراک

 ساییدگی بسیار ناهماهنگ در آج تایر لاستیک لیفتراک یکی از عوامل تخریب لاستیک لیفتراک در این ماشین ها می باشد که خود این عامل چندین مجموعه عوامل را شامل خواهد شد که عبارت است از:

عوامل تخریب لاستیک لیفتراک

زاویه دار بستن چرخهای عقب و جلو در لیفتراک ها، تراز نبودن محور (یا آسیب دیدن)  در ماشین، ناهماهنگی میزان باد لاستیک ها عاملی بسیار مهم می باشد، متفاوت بودن لاستیک های ماشین لیفتراک از لحاظ برند ، مواد سازنده و طرح آج ، استفاده ی بسیار زیاد بدون هیچ تغییر که راه حل آن عوض کردن لاستیک های چپ و راست می باشد.

کم باد شدن چرخ ها

مهمترین عوامل تخریب لاستیک لیفتراک کم باد شدن شدید چرخها می باشد این عامل زمانی اتفاق می افتد که وسیله  ی ماشین جابه جایی به مدت بسیار زیادی بدون استفاده در سر جای خود باشد. در این حالتی که گفتیم زمانی که مجددا حرکتی را شروع نماید ، لرزشی بسیار شدید در هنگام غلتیدن تایرکم باد احساس خواهد شد.

این پدیده ای که گفتیم زمانی از بین خواهد رفت که دمای تایر و لاستیک به حدی بسیار و نرمال برسد. بنابراین تا جایی که می توانید از بی حرکت ماندن لیفتراک ها تحت فشار بار جلوگیری نمایید.

اگر لرزش در یک تایر و لاستیک حین حرکت ادامه خواهدداشت، عامل آن به نواقص کارخانه ای مربوط می گردد: که عبارت است از: توزیع بسیار نامناسب لایه های لاستیکی حین (ساخت تایر) و یا وضعیتی بسیار نامناسب دایره ای نبودن تایر و لاستیک ها به طوری بسیار کامل هم می تواند مزید بر علت این عامل خواهد بود. در لاستیک های فرمان (عقب) اتفاقی این چنینی اتفاق می افتد و راه حل پیشنهادی این می باشد استفاده از تایر و لاستیک های بدون ترد (smooth) می باشد.

تعریفی مشخص از لیفتراک 

افرازه یا ماشین لیفتراک ماشینی می باشد که دارای یک دکلی بزرگ، شاخک و ملحقات که با توجه به نوع فعالیت برای ترابری، جابجایی و انبارکردن بارها در اشکالی بسیار مختلف و ظرفیت‌هایی بسیار مختلف طراحی و ساخته شده اند  و بسیار متناسب با نوع کار و محیط از سوخت‌های فسیلی، گاز یا برق استفاده ی بسیار فراوانی می‌کند. ظرفیت  لیفتراک ها عبارت است از: حداکثر بار مجاز بسیار ایمن که توسط ماشین های لیفتراک جابه‌جا می‌شود و بوسیله کارخانه سازنده بر روی پلاک مشخصات ماشین درج شده‌است.

عوامل تخریب لاستیک لیفتراک

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *