میز هیدرولیکی دستی
سایر تصاویر
ویژگی ها

میزهای هیدرولیکی دستی در 3 نمونه زیر می باشند:

  • میز تا ظرفیت 300 کیلوگرم
  • میز با ظرفیت 350 الی 500 کیلوگرم
  • میز با ظرفیت بالای 500 کیلوگرم
توضیحات

میز هیدرولیک از جمله بالابر های صنعتی است که به شکل های ثابت و متحرک تولید می ‌شوند. در حالتی که از میز هیدرولیک دستی ثابت استفاده می ‌شود، معمولاً زمین زیر دستگاه، درست به اندازه ی ابعاد میز کار آنقدر کنده می ‌شود تا در حالت کاملا خوابیده ی میز، سطح کار میز هیدرولیک دستی، مماس با سطح کف کارگاه قرار گیرد. به این ترتیب به راحتی می توان انواع وسایل نقلیه و یا بار های مختلف را بر روی سطح میز هیدرولیک منتقل و در نهایت توسط میز بلند کرد.

اما در حالت متحرک به علت وجود چرخ هایی که در پایه های میز هیدرولیک تعبیه شده اند، حالتی که بتوان آن را کاملا مماس با سطح کارگاه کرد، وجود ندارد. بلکه در بهترین حالت به اندازه ۳۰ الی ۵۰ سانتی متر از کف کارگاه بالاتر قرار خواهند گرفت. در این حالت غالباً با ساختن سکو هایی به ارتفاع قید شده، می توان به سطح میز هیدرولیک رسید. میز هیدرولیک دستی دارای دو بازوی ضربدری شکل است که با اعمال نیروی هیدرولیکی توسط یک یا دو پیستون به حالت آکاردئونی از هم باز و یا در هم بسته می شوند که این عمل موجب بالا رفتن و یا پایین آمدن سطح میز هیدرولیک دستی خواهد شد.

همانطور که بدان اشاره شد میز هیدرولیکی جهت جابجایی بارهای سنگین در مسافت کوتاه کاربرد داشته و در فضاهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کاربردهای میز هیدرولیکی می توان به کاربرد آن در انبارهایی اشاره کرد که به هر دلیلی نمی توانند از لیفتراک استفاده نمایند. مهمترین برتری میزهای هیدرولیکی به استاکرها نامحدود بودن ظرفیت استفاده از این ابزارهای جابه جایی می باشد؛ به این صورت که با افزایش تعداد جک‌های این دستگاه و انتخاب موتور پمپ متناسب با دستگاه می توان برای هر ظرفیتی از آن استفاده نمود.