لاستیک تو پر
توضیحات

خرید لاستیک توپر لیفتراک

این نوع لاستیک ها همان طور که از نامشان مشخص است ” لاستیک توپر لیفتراک ” از لاستیک جامد ساخته شده اند و داخلشان با هوا پر نمی شود. در طولانی مدت نمیتوان از این نوع لاستیک برای سطوح ناهموار استفاده کرد و بهتر است که در سطوح صاف استفاده شود ؛ ضمن اینکه این نوع لاستیک هرگز پنچر نمی شود، اما راننده لیفتراک با این نوع تایر زیاد راحت نیست چون لایه ای بین لیفتراک و زمین وجود ندارد و امکان سایش را بالا می برد. این لاستیک لیفتراک قابلیت ترمیم و آج زدن مجدد روی خود را نیز دارد.

نکته:

دلیلی که موجب شده است تا لاستیک توپر برای لیفتراک توصیه نشود، این است که خستگی زیادی را به راننده لیفتراک القا میکند؛ دلیل این امر، این است که لیفتراک ها فاقد کمک می باشند.

لاستیک توپر پرسی

لاستیک های press-on (کوشن تایر) یا لاستیک توپر پرسی نوع دیگری از لاستیک های توپر مورد استفاده در لیفتراک هستند با این تفاوت که لاستیک توپر یکپارچه می باشد و بر روی رینگ فلزی با پرس فیکس و نصب می شود؛ ولی لاستیک های press on عموما روی یک حلقه فلزی تزریق و تولید شده و هنگام نصب بر روی رینگ فلزی دو سطح بر روی همدیگر پرس و فیکس می شوند. معمولا در لیفتراک های کوچک برقی و ماشین آلات انبارداری برقی و برای فضای داخلی انبار از این نوع لاستیک توپر استفاده می شود.

در نظر داشته باشید که استفاده از لاستیک توپر در هنگام کار در سطوح ناهموار توصیه نمی شود .لاستیک های توپر زمانی استفاده دارند که در محیط کار اشیاء برنده و یا مواد با خورندگی بالا وجود داشته باشد ودر غیر اینصورت بهتر است که از لاستیک بادی برای لیفتراک استفاده شود چرا که لاستیک های توپر از انعطاف پذیری پایینی برخوردار هستند و باعث انتقال ارتعاشات به اپراتور می گردند و در نتیجه خستگی زود هنگام و مشکلاتی ازقبیل درد کمر را برای اپراتور به همراه خواهد داشت و برای رفع این مشکل در لیفتراک ، استفاده از صندلی ارگونومی فنر دار توصیه میگردد.
با توجه به آنکه تایر لیفتراک جزء قطعات مصرفی میباشد و بایستی در زمان مقتضی اقدام به تعویض آن نمود ، توجه به نوع تهیه شده و برند اصلی بسیار مهم میباشد.

عوامل تاثیر گذار بر روی خرابی لاستیک توپر

• تاریخ انقضا
• فشار کار زیاد
• خرید لاستیک ارزان قیمت و بی کیفیت
یکی دیگر از عوامل موثر در آسیب دیدن زود هنگام لاستیک لیفتراک منقضی شده تاریخ مصرف میباشد، که این عامل سبب می شود لاستیک وقتی که تحت فشار قرار میگیرد دچار از هم گسیختگی می شود.

از دیگر موارد موثر در انتخاب لاستیک لیفتراک میزان فشار کاری وارد بر آن میباشد،در فشار کاری بالا استفاده از لاستیک های توپر با توجه به مقاومت بیشتری که نسبت به لاستیک های بادی دارند از مزیت بیشتری برخوردار میباشد.
سایز تایر لیفتراک برای تناژ مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد. همچنین جنس لاستیک و کارخانه سازنده آن و میزان ضمانت و گارانتی در انتخاب آن بسیار اهمیت دارد.

استفاده از لاستیک ارزان قیمت شاید در ابتدا بودجه کمتری لازم داشته باشد اما استهلاک بالا و نیاز به تعویض بیشتر در طول سال هزینه نگهداری را بالا خواهد برد ، بنابراین در هنگام خرید علاوه بر قیمت به کیفیت آن نیز بایستی توجه داشت.

نکته: 

هنگامیکه مصرف کننده ظرفیت دستگاه را افزایش می دهد، لاستیک توپر لیفتراک موجب افزایش وزن و سنگینی لاشه لیفتراک شده و بدین ترتیب لیفتراک می تواند ظرفیت بیشتری از بار را بالا ببرد.