شاخک لیفتراک

شاخک لیفتراک

شاخک لیفتراک

شاخک لیفتراک یا همان شاخ لیفتراک که با اسم ناخن لیفتراک هم مشهور شده است؛  یکی از مهمترین بخش های بسیار مهم و  اصلی لیفتراک است  که وظیفه ی بسیار مهم بالابری اجسام روی پالت رو بر عهده گرفته است ، وجود داشتن پالت های بسیار مختلف با ابعاد بسیار مختلف نیازمند این بوده است تا به نسبت وزن بار خود و پالت های مخصوص در نظر گرفته شده ای که وجود دارد، شاخک لیفتراک های بسیار مناسب را  بر روی دستگاه خود نصب کند. بدون وجود داشتن شاخک های لیفتراک امکان حمل و نقل پالت ها توسط سایر لیفتراک ها وجود نخواهد داشت.

شاخک لیفتراک در اصفهان

شاخک لیفتراک  یکی از کاربردی ترین و مهمترین قسمت های لیفتراک است که وظیفه ی بسیار مهم آن بالابری اجسام روی پالت ها می باشد، وجود داشتن پالت های بسیار مختلف با ابعاد های بسیار مختلف نیازمند این می باشد تا به نسب بار و پالت در نظرگرفته شده شاخک های لیفتراک بسیار مناسب روی دستگاه لیفتراک نصب گردد.  شاخک لیفتراک در اصفهان معمولا از آلیاژهای بسیار باکفیت فولادی ساخته خواهند شد و در ابعاد بسیار مختلفی نیز موجود می باشند. با توجه کردن به تناژ لیفتراک، ابعاد پالت و وزن روی پالت از شاخک های بیار مختلفی می توانید استفاده نمایید؛ اکسین لیفتراک، نماینده فروش شاخک لیفتراک بوده است مانند موارد بسیار مهم زیر:

 • شاخک پشت 41 سانتیمتر (فک 41) مناسب لیفتراک های 1.5 تا 2.5 تن با طول های 90 ، 105 ، 120 و 150 سانتی
 • شاخک پشت 51 سانتیمتر (فک 51) مناسب لیفتراک های 3 تن تا 3.5 با طول های 90 ، 105 ، 120 و 150 سانتیمتری
 • و شاخک پشت 64 سانتیمتر (فک 64) مناسب لیفتراک با تناژهای بالاتر از 3.5 تن.

پیشتر بخوانید : لاستیک لیفتراک در اصفهان

شاخک لیفتراک

خرید شاخک لیفتراک در اصفهان

شاخک های  لیفتراک یک وسیله نقلیه کوچک می باشند که برای جابجایی مصالح بسیار مختلفی طراحی شده و به بازار عرضه خواهند شد؛ معمولاً در محیط های  انبارداری و تولیدی مورد استفاده ی بسیار زیادی قرار می‌گیرد.

برای خرید شاخک لیفتراک در اصفهان باید بدانید که لیفتراک‌ها دارای دو شاخک می باشند که توسط اپراتور قابل کنترل می باشد تا کالاهای بسته‌بندی شده را در هر مکان و موقعیتی  روی پالت‌ها یا سطل‌های زباله یا جعبه‌ها قرار بدهند. شاخک‌ها بار را بالا و پایین می‌کنند لذا برای خرید شاخک لیفتراک در اصفهان باید در ابتدا به میزان بودجه ی خود دقت نمایید و بعد از آن به میزان وزن باری که برای جا به جایی کردن به آن نیاز دارید.

شاخک‌ها کاربرد بسیار زیاد و ویژه‌ای در تجهیزات حمل و نقل انبارداری را دارند، به‌ صورتی که آنها را می‌توانید  بر اساس منبع تغذیه طبقه بندی نمایید. از شاخک های لیفتراک با عنوان چنگال لیفتراک و یا ناخن لیفتراک نیز نام برده خواهد شد.

برای خرید شاخک‌ لیفتراک در اصفهان باید بدانید به‌طور کلی در تمامی انواع تجهیزات انبارداری یافت خواهد شد، چه از نوع برقی، بنزینی یا دیزلی، یا لیفتراک دستی که معروف به «جک پالت» نیز بسیار معمول می باشد؛ موقعیت شاخک‌ها به شکلی می باشد که لیفتراک ها می‌تواند از جلو بارگیری کند. (به عنوان مثال با شاخک‌هایی که در قسمت جلو نصب شده‌اند)، و یا با شاخک‌های نصب شده بر روی یک دکل این توانایی را دارند ۱۸۰ درجه چرخش کنند و بار را از بغل بارگیری نماید.

برای خرید شاخک لیفتراک در اصفهان، بدانید که لیفتراک‌ها جز اصلی تجهیزات انبارداری کارخانه‌ها و انبار‌ها هستند، به این علت که با استفاده از لیفتراک می‌توان کار چندین نفر نیروی انسانی را انجام دهید. لیفتراک‌ها نیز سایر وسایل نقلیه عمومی برای  انجام وظیفه خود نیاز به امکانات بسیار زیاد و خاصی دارند. 

سایز شاخک لیفتراک

شاخک های لیفتراک با توجه به قراردادهای کاری با وزن های بسیار مختلفی از مصالح روبه رو می شوند در سایز های بسیار مختلفی موجود می باشند، شاخک لیفتراک پشت 41 که مناسب برای لیفتراک های 1.5 و 2 تن می باشد. قابل استفاده برای تمامی لیفتراک ها در هر نوع و برند است؛ این شاخک ها با طول های 90، 105، و 120 نقابل نصب بر روی لیفتراک ها را دارند. شاخک های لیفتراک پشت 51 که منسب برای لیفتراک های 3 تن را دارا می باشند. قابلیت  استفاده کردن برای تمامی لیفتراک ها در هر نوع و برندی که باشند ؛ را دارا هستند.به این شاخک ها با طول های 90، 105، و 120 نصب خواهند شد؛ شاخک های لیفتراک پشت 64 که بسیار مناسب می باشند برای لیفتراک های با تناژ بسیار بالایی در بازار عرضه خواهند شد. به این نمونه ای که آوردیم دقت کنید:

پیشتر بخوانید : لیفتراک تویوتا

شاخک لیفتراک

 • ظرفیت بارگیری (کیلوگرم) 1000
 • حداکثر ارتفاع بالابری (میلی متر) 1600
 • حداقل شاخک (میلی متر) 100
 • طول شاخک (میلی متر) 1100
 • عرض قابل تنظیم شاخکها (میلی متر) 200-580
 • سرعت بالابری( میلی متر /Stroke 20 )
 • سرعت پایین آمدن… 1380
 • وزن دستگاه (کیلوگرم) 115

برخی دیگر از سایز بندی های شاخک های لیفتراک عبارت است از:

شاخک لیفتراک پشت ۴۱ مناسب برای لیفتراک های ۱ تن الی ۲.۵ تن با طول های ۹۰-۱۰۵-۱۲۰ سانتی متری. شاخک لیفتراک پشت ۵۱ مناسب برای لیفتراک های ۳ تن الی ۳.۵ تن با طول های ۹۰-۱۰۵-۱۲۰ سانتی متری و …
شاخک لیفتراک پشت ۶۴ مناسب برای لیفتراک های تناژ بسیار زیاد و بالا. شاخک لیفتراک پشت 41 که مناسب برای لیفتراک های 1.5 و 2 تن می باشد.

شاخک لیفتراک پشت 51 که منسب برای لیفتراک های 3 تن می باشد. قابل استفاده برای تمامی لیفتراک ها در هر نوع و برندی که باشند ؛ می باشد.ب این شاخک ها با طول های 90، 105، و 120 نصب خواهند شد. شاخک‌ها کاربردهای بسیار زیاد و ویژه‌ای در تجهیزات حمل و نقل انبارداری را از آن خود دارند به‌ صورتی که آنها را می‌توانید بر اساس منبع تغذیه طبقه بندی نمایید. از شاخک لیفتراک با عنوان چنگال لیفتراک و یا ناخن لیفتراک نیز یاد می کنند.

قیمت شاخک لیفتراک در اصفهان

شاخک‌های لیفتراک به‌طور بسیار کلی در تمامی انواع تجهیزات انبارداری یافت خواهند شد، از نوع برقی، بنزینی یا دیزلی، یا لیفتراک دستی که معروف به «جک پالت» نیز بسیار معمول می باشند. قیمت شاخک لیفتراک در اصفهان به موقعیت شاخک‌ها به گونه‌ای وابسته است که لیفتراک می‌تواند از جلو بارگیری نماید، به عنوان نمونه شاخک‌هایی که در قسمت جلو نصب شده‌اند)، و یا با شاخک‌های نصب شده بر روی یک دکل که می تواند ۱۸۰ درجه چرخش داشته باشد و بار را از بغل بارگیری کنند دو عامل یعنی: وضعیت وزن بارگیری شاخک لیفتراک، جنس و کیفیت شاخک های لیفتراک، شکل ها و انواع بسیار مختلف لیفتراک ها عامل بسیار مهمی در تعیین قیمت های شاخک لیفتراک را در اصفهان دارند. با توجه کردن به نوع پروژه های حمل و نقل مصالح و …. عوامل بودجه ی خود را برای خرید شاخک لیفتراک بررسی کنید.

پیشتر بخوانید : لاستیک توپر لیفتراک

شاخک لیفتراک

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.