سرشاخک لیفتراک

سرشاخک لیفتراک

سرشاخک لیفتراک

دقت نمایید، سرشاخک لیفتراک یا همان شاخ لیفتراک که با اسم ناخن لیفتراک هم در بازار بین سایرین جا افتاده است، شناخته میشود یکی از مهمترین بخش های اصلی لیفتراک است که وظیفه ی بسیار مهم آن بالابری اجسام روی پالت می باشد که به خوبی اینرا بر عهده خواهند گرفت، وجود پالت های بسیار مختلف با ابعاد بسیار مختلف و بسیار متفاوت نیازمند این می باشد تا به نسبت وزن باری که دارد خود و پالت در نظر گرفته بشود، شاخک لیفتراک مناسب را بر روی دستگاه خود نصب کنند. بدون وجود داشتن سر شاخک های لیفتراک امکان حمل و نقل پالت ها بوسیله ی لیفتراک ها اصلا وجود نخواهد داشت.

سرشاخک ها معمولا از آلیاژهای فولادی ساخته خواهند شد و به بازار عرضه می شوند؛ در ابعاد بسیار گوناگون و مختلفی  نیز در بازار موجود هستند.

با توجه کردن به تناژ لیفتراک، ابعاد پالت های مختلف و وزن روی پالت از سر شاخک ها و شاخک های بسیار مختلفی می توانید استفاده ی بسیار فراوانی داشته باشید.

سرشاخک، شاخک لیفتراک یا همان شاخ لیفتراک که با اسم ناخن لیفتراک در بازار مشهور شده است؛  یکی از مهمترین بخش های خیلی مهم و  اصلی لیفتراک بوده است  که وظیفه ی بسیار مهم بالابری اجسام روی پالت را در کارخانه ها و یا انبار ها  بر عهده  میگیرد، وجود داشتن پالت های بسیار مختلف و گوناگون با ابعاد بسیار مختلف نیازمند این می باشد، تا به نسبت وزن بارها و پالت های بسیار مخصوص در نظر گرفته شده ای که موجود می باشد، سر شاخک های لیفتراک های بسیار مناسبی را  بر روی دستگاه خود نصب نمایند و از آن بهره ببرند.

بدون وجود داشتن سرشاخک های لیفتراک امکان حمل و نقل پالت ها توسط سایر لیفتراک ها به هیچ وجه منل وجوهی وجود نخواهد داشت.

پیشتر بخوانید : لاستیک لیفتراک در اصفهان

سرشاخک لیفتراک

انواع سرشاخک های لیفتراک کدامند؟

لیفتراک ها وسیله‌ای می باشند که دو شاخک در جلوی خود  را دارا می باشند و از آن برای بالا و پایین بردن وسایل بسیار مختلف و گوناگوم و همچنین جابه‌جایی آن‌ها استفاده ی بسیار زیادی می‌گردد.

این ماشین بشدت کاربردی دارای یک دکل، شاخک و الحاقیات می باشد که با توجه کردن به نوع فعالیتی که دارند در انبار کردن بار، حمل‌ونقل و جابجایی طراحی می شوند و بعد از آن ساخته خواهند شد و به بازار عرضه می گردند.

لیفتراک ها که به نام چنگال کامیون نیز معروف می باشند، یک کامیون صنعتی موتوردار هستند که دارای سرشاخک و شاخک می باشند، برای بلند کردن و جابجایی کالاها روی پالت در محوطه های انبار از آن ها استفاده ی بسیار زیادی خواهد شد، تأسیسات ذخیره سازی و مرکز توزیع استفاده ی بسیار زیادی می شود. بسته به طراحی که دارند، برخی از لیفتراک ها به اپراتورها یا رانندگان این اجازه را خواهند  داد که در هنگام رانندگی یا کار با دستگاه  جلوس کنند یا بشیند.

نماینده فروش سرشاخک لیفتراک در انواع زیر ارائه خواهد شد:

  • شاخک پشت 41 سانتیمتر (فک 41) مناسب لیفتراک های 1.5 تا 2.5 تن با طول های 90 ، 105 ، 120 و 150 سانتی
  • شاخک پشت 51 سانتیمتر (فک 51) مناسب لیفتراک های 3 تن تا 3.5 با طول های 90 ، 105 ، 120 و 150 سانتیمتری
  • و شاخک پشت 64 سانتیمتر (فک 64) مناسب لیفتراک با تناژهای بالاتر از 3.5 تن

اکسین لیفتر مهمترین شرکت در زمینه ی انواع خدمات بسیار زیاد درباره ی لیفتراک می باشد؛ دقت نمایید مورد دیگری که باید برای انتخاب سر شاخک لیفتراک و شاخک لیفتراک در نظر بگیرید طول و عرض شاخک لیفتراک است.

این ابعاد باید با توجه بسیار زیاد به سایز پالت انتخاب خواهند شد، ضخامت شاخک لیفتراک یکی دیگر از عوامل بسیار مهم برای انتخاب کردن سر شاخک بسیار مناسب لیفتراک است که معمولا سر شاخک لیفتراک در تناژهای بسیار مختلف ضخامتی کاملا متفاوت از هم را دارا هستند و هرچه ضخامت سرشاخک های لیفتراک  بیشتر باشد وزن بار بسیار  بیشتری را می تواند جابه جا نماید.

سایز سرشاخک لیفتراک را توضیح دهید؟

سرشاخک ها و شاخک های لیفتراک با توجه به اینکه قراردادهای کاری با وزن های بسیار گوناگون و بسیار مختلفی را دارند از مصالح بسیار گوناگون گرفته تا…. می شود در سایز های بسیار گوناگون و بسیار مختلفی در بازار موجود  باشند، سر شاخک لیفتراک پشت 41 که بسیار مناسب برای لیفتراک های 1.5 و 2 تن خواهد بود.

پیشتر بخوانید : لاستیک توپر لیفتراک

سرشاخک لیفتراک

قابل استفاده ی بسیار زیادی را برای تمامی لیفتراک ها در هر نوع و برند را در بر می گیرد؛ این شاخک ها و سرشاخک ها با طول های 90، 105،  نقابل نصب بر روی لیفتراک ها را خواهند داشت. سر شاخک های لیفتراک پشت 51 که منسب برای لیفتراک های 3 تن را برعهده خواهند گرفت بسیار عالی برای انبار ها و سایر سوله ها می باشند.

قابلیت  استفاده کردن برای اکثر لیفتراک های موجود در بازار را دارند در هر نوع و برندی که باشند و مد نظر داشته باشید؛ را دارا هستند. به این سر شاخک ها با طول های 90، 105، و 120 نصب خواهند شد؛ شاخک های لیفتراک پشت 64 که بشدنت مناسب هستند، برای لیفتراک های با تناژ بسیار بالایی در بازار عرضه خواهند شد و طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. به این نمونه ای که آوردیم به شدت دقت نمایید.

سرشاخک لیفتراک کوماتسو

بهتر است در ابتدای تیتر بدانید سرشاخک کوماتسو یکی از قدیمی‌ ترین برندهای تولید ماشین‌آلات سنگین است که در سال 1921 در شهر کوماتسو ژاپن تاسیس شد و به جهان ارائه داده شد و ثروتمندترین برند تجهیزات بالابر و لیفتراک را از آن خود نمود.

یکی از رهبران جهانی در طراحی و ساخت تجهیزات صنعتی و دومین تولیدکننده ی بسیار بزرگ دنیا با 25 شعبه ی بسیار فعال در سطح جهانی می باشد. سرشاخک ها و خود لیفتراک‌های کوماتسو با استفاده کردن از تخصص این شرکت در حوزه ماشین‌ آلات بسیار سنگین و با هدف ارائه عملکرد های بسیار عالی و بسیار  بادوام و قابل‌اعتماد در طول عمر خود طراحی‌می شوند.

با توجه کردن به ممنوعیت واردات سرشاخک لیفتراک شرکت کوماتسو جهت ادامه فعالیت در کشور ایران باید خط تولید یا مونتاژ را  دارا باشد، که به نظر تاکنون در این خصوص اقدامی نکرده اند. با توجه کردن به تحریم های آمریکا ادامه دادن فعالیت های شرکت کوماتسو با اما و اگر های فراوانی همراه می باشد.

برخی نمونه های سرشاخک های لیفتراک عبارت است از:

  • سرشاخک لیفتراک برقی

این نوع لیفتراک‌ها از منبع برقی و الکتریکی (باتری) برای تأمین نیروی موردنیاز خود استفاده ی بسیار زیادی میکنند. شرکت‌های پیشرو در ساختن سایر سرشاخک های لیفتراک برای کاهش هزینه‌های سوختی , کمتر شدن آلودگی‌های محیطی , شرایط خاص استفاده از لیفتراک در برخی از محیط‌ها که نباید دودی باشد، شرکت‌های سازنده لیفتراک را ملزم به ساخت لیفتراک‌های برقی و الکتریکی دارند.

  • سرشاخک لیفتراک بنزینی

سرشاخک های لیفتراک‌های بنزینی دارای بیشترین فراوانی و تنوع و کاربرد در بین سرشاخک های لیفتراک‌ها را دارا می‌باشند . استفاده کردن از سوخت رایج بنزین موجب گشته است این لیفتراک‌ها دارای بیشترین درخواست ساخت و تولید را در بازار از آن خود نمایند

  • سرشاخک لیفتراک گازوئیلی

این نوع سرشاخک های لیفتراک‌ها به با نام لیفتراک دیزلی محبوب شده ناند، دارای حجم و ظرفیت بسیار زیاد و بالایی بوده اند و معمولاً در صنایع و کاربری‌های سنگین کاربرد فراوانی دارند.

پیشتر بخوانید : لیفتراک تویوتا

سرشاخک لیفتراک

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *